Արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկին:
Նախարարը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման առթիվ, հույս հայտնել, որ երկուստեք ջանքերով կկարողանան նպաստել երկու երկրների գործընկեր կառույցների միջև գործող կապերի զարգացմանն ու ամրապնդմանը: Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Բելառուսի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունների հնարավորությունների և կառուցվածքային առանձնահատկությունների վերաբերյալ:
Դեսպանն ընդգծել է, որ ամեն ինչ անելու է, որպեսզի հայ-բելառուսական հարաբերությունները նաև այս ոլորտում նոր մակարդակի վրա դրվեն: Արտակարգ իրավիճակների նախարարն իր հերթին սերտ համագործակցության պատրաստակամություն է հայտնել: Հանդիպման ավարտին կողմերը փոխանակվել են հուշանվերներով:

Armenia’s Minister of Emergency Situations Andranik Piloyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Belarus to Armenia Aleksandr Konyuk.
The minister congratulated the Ambassador on his appointment and voiced hope that they would be able to contribute to the development and strengthening of the existing relations between the emergency situations ministries of both countries through combined efforts. The interlocutors exchanged views on the resources and structural peculiarities of the ministries of both countries.
The Ambassador emphasized that he would do everything possible to raise the Armenian-Belarusian relations in this sector to a new level, and the minister expressed willingness to work closely. At the end of the meeting, the parties exchanged mementos.