Թաիլանդի թագավոր Մախա Վաջիրալոնգկորնին մեղադրել են իր քրոջ կոճերը կոտրելու մեջ: Այս շոկային մեղադրանքի մասին հայտնել է Բանգկոկում Reuters-ի նախկին ղեկավար Էնդրյու ՄքԳրեգորը:
Նա հայտնել է, որ թագավորը հարձակում է գործել իր քրոջ վրա այն բանից հետո, երբ նրան տապալել են թագավորի շները: Ինսայդերները պնդում են, որ կամ նա ցատկել է քրոջ ոտքերի վրա կամ նրան հարվածել գավազանով: Դրա պատճառ է դարձել քրոջ եւ եղբոր վեճը՝ նրա պաշտոնական ֆավորիտուհուն պաշտոնապես երկրորդ թագուհի դարձնելու ծրագրերի շուրջ, գրում է Daily Beast-ը:
Վերջին շրջանում լուրեր են պտտվում, որ թագավոր Մախա X-ը մտադիր է իր պաշտոնական ֆավորիտուհի Սինինատ Վոնգվաջիրապակդիին բարձրացնել մինչեւ կնոջ կարգավիճակի:
Այդ ծրագիրը դուր չի եկել նրա քրոջը՝ արքայադուստր Սիրինդխորնին, որը մոտ երկու շաբաթ առաջ եկել է եղբորն այցելության, որպեսզի փորձի նրան համոզել մտափոխվել:Սակայն դա վատ գաղափար է եղել:
Թագավորական պալատը վերջերս հայտնել է, որ Սիրինդխորնը կոտրել է երկու կոճերը ընկնելու արդյունքում եւ հայտնվել է հիվանդանոցում:
Նշվում է, որ նա վիրահատվել է, եւ, հավանաբար, քիչ հավանական է, որ կկարողանա քայլել մի քանի ամսվա ընթացքում:

Короля Таиланда Маха Ваджиралонгкорн обвинили  в переломе лодыжек сестры. Об этом шокирующем обвинении сообщил Эндрю МакГрегор Маршалл, бывший глава бюро Reuters в Бангкоке в своем информационном бюллетене Secret Siam.
Маршалл сообщает, что король, как утверждается, напал на сестру после того, как ее сбили с ног его собаки. Инсайдеры утверждали, что он либо прыгнул ей на ноги, либо бил ее тростью. Причиной этого стал спор брата и сестры о его планах сделать его официальную фаворитку второй королевой вместе с его нынешней женой, королевой Сутидой, пишет Daily Beast.
В последнее время ходят слухами о том, что король Маха X собирается возвысить свою официальную фаворитку, Сининат «Кои» Вонгваджирапакди, до статуса полноправной королевы.
Этот план явно не понравился его сестре, принцессе Сириндхорн, которая около двух недель назад пришла навестить своего брата, чтобы попытаться заставить его передумать.
Похоже, это была плохая идея; королевский дворец недавно объявил, что Сириндхорн повредила обе лодыжки при падении и была доставлена в больницу, но, как утверждает Маршалл со ссылкой на «хорошо осведомленные источники» это не так.
Он утверждает, во время встречи «разразился яростный спор», и женщина была сбита одной из собак Ваджиралонгкорна, и, пока она лежала на земле, он либо наступил ей на лодыжки, либо бил о них тростью.
По словам Маршалла, что Сириндхорн перенес операцию на обеих лодыжках в больнице Чулалонгкорн и вряд ли сможет снова ходить в течение нескольких месяцев.