Արմեն Ղուլարյանը կնշանակվի Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ։ Հարցն ընդգրկված է Կառավարության վաղվա նիստում։
Ղուլարյանը կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալն էր, շուրջ մեկ տարի նա կատարում էր  Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի պարտականությունները։
Հիշեցնենք, որ  Քաղաքաշինության կոմիտեի նախկին նախագահ Վահագն Վերմիշյանին դեռեւս 2020թ.–ի փետրվարին առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու համար մեղադրանք էր առաջադրվել եւ նա կալանավորվել էր։ Վերմիշյանը Կառավարության որոշմամբ, փետրվարի 27–ին  ազատվել էր այդ պաշտոնից։

Исполняющий обязанности председателя Комитета по градостроительству Армении Армен Гуларян будет назначен на пост главы данной структуры. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Правительства.
Проект соответствующего решения включен в повестку заседания правительства, которое состоится 27 января. Предыдущий глава Комитета Ваагн Вермишян в настоящее время находится под арестом по обвинению в получении взяток в размере нескольких миллионов драмов за выдачу строительных разрешений. Он был задержан, а затем и арестован в феврале 2020 года.