Գեղարքունիքի մարզի Շողակաթ (Շորժա) համայնքում, որտեղ քիչ առաջ 6-7 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել, լուրջ ավերածություններ չկան։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Շողակաթի համայնքապետ Սուլիկո Շուշանյանը։
«Ամենավտանգավորը մեր դպրոցն էր, որովհետեւ վթարային էր, սակայն չի փլվել։ Լուրջ ավերածություն չկա, կան փլված պատեր։ Հոսանքները վերականգնվել են»,- ասաց նա։
Համայնքապետը հայտնեց, որ այս պահին բնակիչները դրսում են. «Բավականին ուժեղ զգացվեց, ուժգնությունն ուժեղ էր։ Գիշերով ինչքան նայել ենք լուրջ բան չկա»։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ փետրվարի 5-ին, Հայաստանում գրանցվել է երկրաշարժ։ Երկրաշարժի էպիկենտրոնը եղել է Գեղարքունիքում՝ 6-7 բալ ուժգնությամբ։

Head of Shoghakat village of Armenia Suliko Shushanyan told Armenian News-NEWS.am that there are no major devastations in the Shoghakat (Shorzha) village of Gegharkunik Province which was hit with an earthquake with a 6-7-point magnitude a little while ago.
“The structure that was at risk the most was the local school since it is an accident-prone building, but it didn’t collapse. There are only collapsed walls. Power has been restored,” he said.
The village head informed that residents are currently outside.
Today Armenia recorded an earthquake with the epicenter in Gegharkunik Province (with a 6-7-point magnitude).