ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության գլխավոր մասնաշենքից կառվարության 3-րդ մասնաշենք քայլեց «Նիկոլ դավաճան» վանկարկումների ներքո: Հարյուրավոր ոստիկաններ շրջափակել էին տարածքը, որպեսզ Փաշինյանն անարգել հասնի կառավարության 3-րդ մասնաշենք:
Նրա անցնելիս, մի խումբ քաղաքացիներ բացականչեցին. ««Դավաճան հայվան», «Նիկոլ դավաճան», «Այ տենց սողեսող ես ման գալու, արա», «Թուրք, ինքնասիրություն չունե՞ս, այ վիժվածք», «հողատու»:
ՀՅԴ-կան երիտասարդներից մեկը հայտարարեց. «Քանի դեռ նա զբաղեցնում է վարչապետի պաշտոնը, պետք է սողեսող ման գա: 100 մետր շարժվելու համար հարյուրավոր ոստիկանների է բերել: Թող այդ ոստիկանական շղթաներով Շուշին պաշտպաներ: Նիկոլ Փաշինյանն այլեւս զրկվել է ՀՀ-ում ազատ տեղաշարժվելու իրավունքից: Ժամեր օրեր են մնացել նրա հեռացմանը: Ինքը թուրքական ֆեյք է Հայաստանում, որ զանվթել է իշխանությունը»:
Բացի այդ, վաղ առավոտից ավտոբուսներով ոստիկանական ուժեր էին կենտրոնացվել Սախարովի հրապարակում:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել է, որ երեկ «Հայրենիքի փրկության շարժման» բողոքի գործողությունների ավարտին ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը կոչ էր արել առավոտյան ժամը 11։30-ին լինել Կառավարության երրորդ մասնաշենքի մոտ, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանն այցելելու է այդ մասնաշենք:

YEREVAN. – Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan walked from the main building of the government to the third building of the government under the chants, "Nikol, the traitor," by protesters.
Hundreds of police had cordoned off the area to enable Pashinyan to reach the third building of the government.
In addition, police forces were concentrated at the nearby square by buses from early in the morning.
As reported earlier, at the end of Monday’s protests of the Homeland Salvation Movement—which demands the resignation of PM Nikol Pashinyan, Ishkhan Saghatelyan, a representative of the Armenia Supreme Body of the opposition Armenian Revolutionary Federation-ARF Dashnaktsutyun Party and coordinator of the aforesaid movement, had called to the people to be near the third building of the government at 11:30am Tuesday, as Pashinyan was to come to that building.