Շրի Լանկայի ոստիկանությունը ձերբակալել է երկու մարդու՝ կապված 9-ամյա աղջկա մահվան հետ, որը բազմիցս ծեծի է ենթարկվել «էկզորցիզմի» ծիսակատարության ժամանակ, հայտնում է AFP-ն:
Երկու կասկածյալներ` էկզորցիզմ կատարած կինը եւ աղջկա մայրը, կանգնել են դատարանի առջեւ, որտեղ նրանց մեղադրանք է առաջադրվել աղջկա մահվան մեջ: Դատարանը վճռել է կասկածյալներին կալանքի տակ պահել մինչեւ մարտի 12-ը:
Ոստիկանության ներկայացուցիչ Աջիտ Ռոհանի խոսքով՝ մայրը հավատացել է, որ իր դստեր մեջ դեւ կա եւ նրան տարել է էկզորցիստի տուն՝ չար ոգին հանելու ծես կատարելու համար:
Էքսորցիստը նախ երեխային պատել է յուղով, ապա սկսել է ձեռնափայտով ծեծել նրան: Երբ աղջիկը կորցրել է գիտակցությունը, նրան տեղափոխել են հիվանդանոց, որտեղ նա մահացել է:

Полиция Шри-Ланки арестовала двух человек в связи со смертью 9-летней девочки, которую неоднократно избивали во время ритуала «экзорцизма», передает AFP.
Двое подозреваемых - женщина, проводившая экзорцизм, и мать девочки - предстали перед судом, где им предъявлены обвинения в  смерти девочки. Суд постановил задержать подозреваемых до 12 марта.
По словам представителя полиции Аджита Рохана, мать считала, что ее дочь была одержима демоном, и отвела ее в дом экзорциста, чтобы провести ритуал по изгнанию злого духа.
Экзорцист сначала намазала ребенка  маслом, а затем начала бить ее тростью. Когда девочка  потеряла сознание, ее доставили в больницу, где она скончалась.