Արմեն Սարգսյանը, Նիկոլ Փաշինյանը եւ սրանց նմանները զինվորականներին խաղից հանելով վերջնական կոտրելու են բանակի ողնաշարը։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոն ՀԿ ղեկավար, Արցախի նախագահի անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը:
«Այստեղ խնդիրը միայն Օնիկ Գասպարյանի անձը չէ, նրա եւ բանակի շուրջ համախմբած զինվորականները չեն։
Արմեն Սարգսյանը, Նիկոլ Փաշինյանը եւ սրանց նմանները զինվորականներին խաղից հանելով վերջնական կոտրելու են բանակի ողնաշարը։
Այն բանակի, որի ոչնչացման ցանկության մասին այդքան խոսում են Թուրքիայում եւ Ադրբեջանում։
Կորցնելու ենք արտաքին վտանգներին դիմակայելու վերջին ամրոցը։
Այսօր առավել քան երբեւէ, այս իշխանության վտանգավորությունը գիտակցող, նրա դեմ հանդես եկող բոլոր ուժերը պետք է կտրուկ քայլերի գնան. չի բացառվում, որ առաջիկա մի քանի օրերը պետականության պաշտպանության վերջին հնարավորությունն է։

Армен Саркисян, Никол Пашинян и  им подобные  сломают хребет армии, исключив военных  из игры. Об этом на своей странице в Facebook написал руководитель НПО аналитического центра «Хенакет», бывший советник президента Арцаха по безопасности Тигран Абрамян.
«Проблема здесь не только в личности Оника Гаспаряна, не в военных, которые сплотились вокруг него и армии.
Армен Саркисян, Никол Пашинян и  им подобные  сломают хребет армии, исключив военных  из игры. Армии, о желании уничтожить которую  так много говорят в Турции и Азербайджане.
Мы потеряем последнюю крепость, которая противостоит внешним опасностям.
Сегодня, более чем когда-либо, все силы, осознающие опасность этого правительства, должны предпринять решительные шаги. Не исключено, что ближайшие дни - последний шанс отстоять государственность.