Իշխանությունն ու ընդդիմությունը պետք է պարտավորվեն զերծ մնալ ագրեսիայի կոչերից: Այս մասին ԱԺ նիստում հայտարարեց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը:
Նրա խոսքով՝ ցանկացած հանրահավաք կարող է իր նպատակին հասնել, եթե բոլորը կանոններին հետեւեն: «Հակառակ դեպքում տեղի կունենան միջադեպեր, որոնք վտանգավոր են ողջ հանրության համար»,-նշեց Սամսոնյանը:
Նա նաեւ հիշեցրեց, որ ագրեսիա է կիրառվել ՀՅԴ ակտիվիստների, այդ թվում ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանի նկատմամբ: Պատգամավորի խոսքով՝ հարձակման են ենթարկվել նաեւ լրագրողները:
«Եթե դրանք վերածվեն մասշտաբային բախումների, ապա դա կործանարար կլինի երկրի համար: Այդ պատճառով եւ՛ իշխանությունը, եւ՛ ընդդիմությունը պետք է պարտավորվեն զերծ մնալ ագրեսիայի եւ ատելության կոչերից»,-հավելեց Սամսոնյանը:

The authorities and the opposition need to express the commitment to refrain from making calls for aggression. This is what deputy of the opposition Bright Armenia Party Ani Samsonyan said in parliament today.
According to her, if people don’t follow rules at a rally, there will be incidents that may be dangerous for the public.
Samsonyan also recalled that there has been aggression against activists of the opposition Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun political party, including representative of the ARF-D Supreme Body Ishkhan Saghatelyan. She added that reporters have also been attacked.
“If these rallies turn into scaled clashes, this will be devastating for Armenia. This is why the authorities and the opposition must express the commitment to refrain from making calls for hatred and aggression,” Samsonyan added.