Մարտի 5-ին և 6-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից:
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս իրավիճակի փոփոխություն չի արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահ-մա¬նա¬գո¬տու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները:

No border incidents were recorded along the entire length of the contact line of the Armenian-Azerbaijani state border on March 5 and 6, Armenian defense ministry reported.
According to the information received from the National Security Service of Armenia (NSS), no incidents were recorded on the Vorotan-David Bek section of the Goris-Kapan interstate highway, which is under the responsibility of the NSS border troops.
Units of the Armed Forces of Armenia and the border troops of the NSS control the border situation along the entire length of the border and carry out assigned tasks.