Միսուրիում պաստորին հեռացրել են քարոզից հետո, որի ժամանակ նա հայտարարել է, թե բոլոր կանայք պետք է նիհարեն՝ Մելանյա Թրամփին նմանվելու համար»:
Վիրուսային տեսանյութում երեւում է, թե ինչպես է սրբազան Ստյուարտ-Ալեն Քլարքը քարոզում, որ կանայք պետք է հաճույք պատճառեն իրենց ամուսիններին: «Լսեք, ես չեմ ասում, որ յուրաքանչյուր կին կարող է լինել բոլոր ժամանակների լեգենդար հաղթական կին, ինչպիսին Մելանյա Թրամփն է: Կանանց մեծ մասը չի կարող հաղթական կին լինել: Բայց հնարավոր է մասնակցության գավաթակիր դառնալ։ Ամենը, ինչ ես կարող եմ ասել, այն է, որ ոչ բոլորն այդպիսի տեսք ունեն: Բայց նաեւ անպայման չէ մսագործի տեսք ունենալ»,- ասել է Քլարքը, հաղորդում է Americaru-ն:
«Տղամարդիկ ցանկանում են, որ իրենց կանայք լավ տեսք ունենան տանը եւ հասարակության առջեւ, կարո՞ղ եմ ասել՝ ամեն: Աստված տղամարդկանց մղում է դեպի գեղեցիկ կանայք: Մենք այդպես ենք ստեղծված: Մենք ոչինչ չենք կարող մեզ հետ անել»,- ասել է նա: Պաստոր Քլարքը «շնորհակալություն է հայտնել Աստծուն» դիմահարդարման համար եւ խորհուրդ է տվել կանանց հարցնել իրենց ամուսիններին՝ արդյոք իրենք բավականաչափ լավ տեսք ունեն: «Կարեւոր է, որ նա մտածի, թե դու սեքսուալ ես: Սա կարեւոր է, քանի որ նա նայելու է»,- ասել է պաստորը:
Նա նաեւ կատակել է, որ այլեւս խորհրդատվություն չի տալիս ամուսնական զույգերին, քանի որ նրանք «քաշի վերահսկման» պակաս ունեն: Քլարքը քարոզն ավարտել է հետեւյալ բառերով. «Ի դեպ, գիտնականները հայտնաբերել են սնունդ, որը նվազեցնում է կնոջ սեռական ցանկությունը: Այն կոչվում է «հարսանեկան տորթ»»:
Ըստ Բապտիստական եկեղեցու կայքի՝ հովիվ Ստյուարտ-Ալլեն Քլարքը աշխատանքից հեռացվել է եւ ուղարկվել է հոգեբանի մոտ: Ասոցիացիաների բապտիստական գլխավոր խորհուրդը հրապարակային հայտարարությամբ նույնպես դատապարտել է նրա ուղերձը:

В Миссури пастора отстранили после проповеди, в ходе которой он заявил, что всем «женам следует похудеть, чтобы выглядеть как Мелания Трамп».
В вирусном видео показано, как преподобный Стюарт-Аллен Кларк проповедует о важности того, чтобы жены доставляли удовольствие своим мужьям. «Послушайте, я не говорю, что каждая женщина может быть легендарной трофейной женой всех времен, как Мелания Трамп. Большинство женщин не могут быть трофейными женами. Но, возможно, стать трофеями участия. Все, что я могу сказать, это то, что не все так выглядят, аминь? Но и не обязательно выглядеть как мясник!», - сказал Кларк, передает Americaru.
«Мужчины хотят, чтобы их жены хорошо выглядели дома и на публике, можно мне сказать аминь? Бог привлек мужчин к красивым женщинам. Мы такие устроены. Мы ничего не можем с собой поделать», - отметил он. Пастор Кларк «поблагодарил Бога» за макияж и посоветовал женщинам спросить мужей, достаточно ли хорошо они выглядят. «Важно, чтобы он думал, что ты сексуальная! Это важно, потому что он будет смотреть», - сказал пастор.
Он также пошутил, что больше не консультирует супружеские пары, потому что им не хватает «контроля веса». Кларк закончил проповедь словами: «Ученые, кстати, открыли пищу, которая снижает половое влечение женщины. Она называется «свадебный торт»».
Согласно веб-сайту баптистской церкви, пастор Стюарт-Аллен Кларк отстранен и отправлен к психологу. Генеральный баптистский совет ассоциаций также осудил его послание в публичном заявлении.