Մահապարտ ահաբեկչի ենթադրյալ պայթյունի հետեւանքով Ինդոնեզիայի Մաքասսար քաղաքում կաթոլիկ եկեղեցու մոտ առնվազն 14 մարդ վնասվածք է ստացել, հաղորդում է BBC-ը:
Ոստիկանությունը հայտնել է, որ պայթյուն է տեղի ունեցել, երբ երկու տղամարդ փորձել է ներթափանցել եկեղեցի Զատկից առաջ:
Հարձակում գործած անձինք զոհվել են:
Ինդոնեզիայի նախագահ Ջոկո Վիդոդոն հարձակումը որակել է որպես «ահաբեկչական ակտ» եւ ասել, որ ոստիկանապետին հրամայել է հետաքննել գործը:
Կրոնական հարցերով նախարար Յակուտ Չոլիլ Կումասը ոստիկանությանը կոչ է արել ուժգնացնել անվտանգության միջոցառումները եկեղեցիներում:

An alleged suicide bombing near a Catholic church in the Indonesian city of Makassar injured at least 14 people, the BBC reported.
Police said there was an explosion when two men tried to break into the church on Palm Sunda before Easter.
Churches have been attacked by militant Islamists in the past, but so far no group has claimed they were behind the bombing.
Indonesian President Joko Widodo described the attack as a terrorist act and said he had ordered the chief of police to investigate the case.