«Ագրեսիվ» ութոտնուկը «ծեծել» է ավստրալացի երկրաբանին: Ինչպես հաղորդում է 7News-ը, երկրաբան Լանս Կարլսոնը հանգստանում էր Արեւմտյան Ավստրալիայի լողափում:
Տեսանյութում, որը դարձել է վիրուսային, կարելի է տեսնել ութոտնուկին, որը հարձակվում է Կարլսոնի վրա: Ավելի ուշ կենդանին կրկին հետապնդել է տղամարդուն եւ հարվածել ձեռքին, այնուհետեւ վզին եւ մեջքի վերին հատվածին:
Տղամարդու մարմնի վրա շոշափուկները թողել են կարմիր սպիներ, որոնք, Կարլսոնի խոսքով, մեղմացել են միայն դրանք կոլայով մշակելուց հետո:
Նրա խոսքով՝ սկզբում տղամարդը կարծել է, որ ութոտնուկը կատվաձուկ է: Նա հայտաբերել է, որ դա ութոտնուկ է, միայն այն ժամանակ, երբ ավելի է մոտեցել կենդանուն իր երկամյա դստեր հետ, երբ հանկարծակի ծովային կենդանին հարվածել է նրանց ուղղությամբ:
«Ութոտնուկը հարձակվեց մեզ վրա, ինչն իրական ցնցում էր»,-ասել է Կարլսոնը: Ավելի ուշ, երբ նա միայնակ է մտել ջուրը, ութոտնուկը դարձյալ գտել է նրան եւ հարվածել: «Իմ ակնոցները քրտնեցին, ջուրը հանկարծակի դարձավ պղտոր, եւ ես հիշում եմ, որ ցնցված էի ու մոլորված»,-ասել է նա:

«Агрессивный» осьминог «избил» австралийского геолога. Как сообщает 7News, геолог Ланс Карлсон проводил отпуск на пляже Западной Австралии.
На видео, которое стало вирусным, можно увидеть осьминога на мелководье, который набрасывается на Карлсона. Позже существо снова последовало за ним и ударило его по руке, а затем ударило по шее и верхней части спины.
Щупальца оставили на его коже жгучие красные рубцы, которые, по словам Карлсона, ослабли только после того, как он облил их колой.
По его словам, вначале он принял осьминого  за ската. Он обнаружил, что это осьминог, только когда подошел ближе со своей двухлетней дочерью, когда тот внезапно ударил в их сторону.
«Осьминог набросился на нас, что было настоящим шоком», - сказал Карлсон. Позже, когда он один вошел в воду, осьминог снова нашел его и ударил. «Мои очки запотели, вода внезапно стала мутной, и я помню, что был шокирован и сбит с толку», - сказал он.