Հայկական ԱԷԿ-ի տեխնիկական վերազինումը կշարունակվի: Այս մասին ապրիլի 15-ին Ազգային ժողովի նիստին կառավարության գործունեության մասին հաշվետվության ներկայացման ժամանակ, պատասխանելով պատգամավորների հարցերին, ասաց ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
Նրա խոսքով՝ 2021 թվականին արդեն ամբողջությամբ հաստատվել է Էներգետիկայի զարգացման ռազմավարական ծրագիրը մինչեւ 2040 թվականը: «Այս ծրագիրը նաեւ հայկական ատոմակայանի շահագործման ժամկետի երկարացում է նախատեսում 2026 թվականից հետո»,- ասաց նախարարը:

Техническое переоснащение Армянской АЭС продолжится. Об этом на заседании Национального Собрания во время представления отчета о деятельности Правительства в 2020 году заявил 15 апреля министр территориального управления и инфраструктур Армении Сурен Папикян, отвечая на вопросы депутатов.
По его словам, в 2021 году уже полностью утверждена «Стратегическая программа развития энергетики» до 2040 года. «Эта программа также предусматривает продление срока эксплуатации Армянской АЭС после 2026 года», - заметил  министр.