Ի աջակցություն ձերբակալված սյունեցիների՝ բողոքի ակցիայի մասնակիցները ձվեր նետեցին Դատախազության շենքի ուղղությամբ, ինչից հետո իրավիճակը լարվեց, սկսվեց հրմշտոց ոստիկանների և հավաքվածների միջև։
Ակցիայի մասնակիցները պահանջում են ազատ արձակել Սյունիքի մի շարք համայնքապետերի ղեկավարների։ Նրանք պնդում են, որ համայնքի ղեկավարներն ապօրինի են ձերբակալվել։
Հիշեցնենք, որ խիստ գաղտնի պայմաններում Սյունիքի մարզ մեկնած Նիկոլ Փաշինյանին երեկ մարզի տարբեր քաղաքներում բնակիչները դիմավորել էին հայհոյանքներով եւ վիրավորանքերով։ Սյունեցիները պահանջել են՝ հեռանալ մարզից։
Քաջարանցիները փակել էին քաղաք մտնող ճանապարհը, այդպիսով Փաշինյանն ընդհանրապես չէր կարողացել Քաջարան մտնել։ Փաշինյանի հետ մարզ են գնացել մեծ թվով ոստիկաններ, ԱԱԾ-ի «Ալֆա» ջոկատը եւ անվտանգության մեծ թվով աշխատակիցներ։ Փաշինյանը փողոցներով քայլում է մեծ թվով անվտանգության աշխատակիցների ուղեկցությամբ։
Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ քրեական գործ է հարուցվել եւ բերման են ենթարկվել մի շարք քաղաքացիներ, այդ թվում Մեղրի համայնքի ղեկավարը:

The participants of the protest in support of the detained residents of Armenia’s Syunik Province threw eggs at the building of the Prosecutor General’s Office, after which the situation got tense and led to a clash between police and the protesters.
The protesters demand the release of the heads of several communities of Syunik Province and insist that the heads of communities were illegally detained.
Yesterday, Nikol Pashinyan, who had secretly left for Syunik Province, was greeted with swear words and offensive remarks by the residents of various cities of the province. They were also demanding that he leave.
The residents of Kajaran shut down the road leading to the entrance to the city, and Pashinyan wasn’t allowed to enter the city at all. Pashinyan was accompanied by a large number of policemen and officers of the National Security Service.
Later, it became clear that a criminal case had been launched and that several citizens had been apprehended, including the mayor of Meghri.