Քննչական կոմիտե հարցաքննության են հրավիրվել ՀՅԴ-ական գործիչներ Արծվիկ Մինասյանը, Գեղամ Մանուկյանը եւ Գերասիմ Վարդանյանը։
Դեռեւս հայտնի չէ, թե ինչ գործով են հրավիրվել նրանք հարցաքննության։
Այդ առնչությամբ փաստաբան Բենիկ Գալստյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ նրանց հարցաքննության կանչելը պայմանավորված է ՀՀ գլխավոր դատախազության մոտ այսօր բողոքի ակցիա կազմակերպելով։
Փաստաբան Գալստյանի այդ գրառման վերաբերյալ դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը գրել էր, որ նրանք քննչական գործողությանը իրենց մասնակցության մասին տեղեկացված են եղել դեռեւս ապրիլի 27-ից, ինչը նշանակում է, որ չի կարող ծանուցագրերի փոխանցումը, հարցաքննությունների հրավիրվելը որեւէ կերպ պայմանավորված լինել Դատախազության առջեւ նախատեսված ակցիայի հետ:

Members of the Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun political party Artsvik Minasyan, Gegham Manukyan and Gerasim Vardanyan have been summoned to the Investigative Committee of Armenia for questioning.
The case under which they have been summoned remains unclear.
In this regard, attorney Benik Galstyan posted on his Facebook page that summoning them to the Investigative Committee is linked to the protest that the members of the political party held near the Prosecutor General’s Office today.
In regard to the attorney’s Facebook post, Advisor to the Prosecutor General Gor Abrahamyan wrote that Minasyan, Manukyan and Vardanyan had been notified about the investigative operation since April 27, meaning the transfer of notices and summoning to questioning can’t be linked to the demonstration held near the Prosecutor General’s Office in any way.