ՀՀ նախագահի հետ հանդիպման հնարավորությունը տապալվեց. վաղը՝ ժամը 15:00-ին բոլորիդ հրավիրում եմ Բաղրամյան 26։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը։
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ։ Հարգարժան լրագրողներ։
Ցավոք սրտի Հանրապետության նախագահի հետ մեր հանդիպման հնարավորությունը Արմեն Սարգսյանի կողմից տապալվեց։ Հնարավոր պատճառներին կանդրադառնանք ավելի ուշ։ Բայց, քանի որ դրանից մեր օրակարգը չի փոխվում, ապա 2021 թվականի մայիսի 8-ին ժամը 15․00-ին բոլորիդ հրավիրում եմ Հանրապետության նախագահի նստավայրի կենտրոնական մուտքի մոտ (ք․Երեւան, Բաղրամյան 26) հանրային հանդիպման նպատակով՝ հրապարակային կերպով հնչեցնելու Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ուղղված այն 10 հիմնական հարցադրումները, որոնք պայմանավորված են իր գործողությունների եւ լիազորությունների հետ՝ կապված վարչապետի պաշտոնից Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականից հետո ընթացող հակասահմանադրական եւ հակաօրինական գործընթացներին եւ դրանց հնարավոր հետեւանքներին»,- գրել է նա։

Возможность встретиться с президентом Армении провалилась. Завтра, в 15:00, приглашаю всех на Баграмяна 26. Об этом на своей странице в Facebook написал бывший руководитель аппарата Конституционного суда Армении Эдгар Казарян.
«К сожалению, Армен Саркисян провалил возможность нашей встречи ним. К возможным причинам мы вернемся позже. Но, поскольку это не меняет нашу повестку дня, 8 мая 2021 года в 15:00 я приглашаю всех вас на публичное собрание у центрального входа в Президентский дворец (ул. Баграмяна 26, город Ереван), чтобы публично задать 10 основных вопросов президенту республики Армену Саркисяну, обусловленных его действиями и полномочиями, в связи с неконституционными и незаконными процессами, происходящими после отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра, и их возможных последствий».