ՀՀ նախագահի հետ հանդիպման հնարավորությունը տապալվեց. վաղը՝ ժամը 15:00-ին բոլորիդ հրավիրում եմ Բաղրամյան 26։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը։
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ։ Հարգարժան լրագրողներ։
Ցավոք սրտի Հանրապետության նախագահի հետ մեր հանդիպման հնարավորությունը Արմեն Սարգսյանի կողմից տապալվեց։ Հնարավոր պատճառներին կանդրադառնանք ավելի ուշ։ Բայց, քանի որ դրանից մեր օրակարգը չի փոխվում, ապա 2021 թվականի մայիսի 8-ին ժամը 15․00-ին բոլորիդ հրավիրում եմ Հանրապետության նախագահի նստավայրի կենտրոնական մուտքի մոտ (ք․Երեւան, Բաղրամյան 26) հանրային հանդիպման նպատակով՝ հրապարակային կերպով հնչեցնելու Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ուղղված այն 10 հիմնական հարցադրումները, որոնք պայմանավորված են իր գործողությունների եւ լիազորությունների հետ՝ կապված վարչապետի պաշտոնից Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականից հետո ընթացող հակասահմանադրական եւ հակաօրինական գործընթացներին եւ դրանց հնարավոր հետեւանքներին»,- գրել է նա։

There won’t be an opportunity to meet with the President of Armenia, and so, I invite you all to the presidential residence tomorrow at 3 p.m. This is what former Chief of Staff of the Constitutional Court of Armenia Edgar Ghazaryan wrote on his Facebook page.
“Unfortunately, our opportunity to meet with President of Armenia Armen Sarkissian was led to failure by Armen Sarkissian. We will touch upon the possible reasons later. However, since this doesn’t change our agenda, on May 8 at 3 p.m. I invite you all to gather near the main entrance to the presidential residence (26 Baghramyan Avenue, Yerevan) for a public meeting to publicly announce the ten main questions posed to President Armen Sarkissian that are linked to his actions and powers in relation to the unconstitutional and unlawful processes unfolding after the resignation of Prime Minister Nikol Pashinyan and the possible consequences," he wrote.