Իսրայելցի ոստիկանը հարձակվել է Երուսաղեմի Ալ-Աքսա մզկիթի մոտակայքում անկարգությունները նկարահանող օպերատորի վրա: Այս մասին Telegram ալիքում հայտնում է RT DE-ի եւ Ruptly-ի ղեկավարը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Telegram-ում հրապարակված գրառմանը կից տեսանյութում լսվում է թե ինչպես է ոստիկանը սպառնում կոտրել օպերատորի տեսախցիկը: Դատելով կադրերից՝ ոստիկանը հարվածում է եւ խլում տեսախցիկը լրագրողի ձեռքից:
Ուրբաթ երեկոյան անկարգություններ էին սկսվել Արեւելյան Երուսաղեմի միանգամից երկու թաղամասերում՝ Տաճարի լեռան մոտ եւ Շեյխ Ջարահ թաղամասում: Կարմիր մահիկի տվյալներով՝ բախումների արդյունքում առնվազն 163 մարդ է վիրավորվել: Բողոքի ցույցերն այդ թաղամասում շարունակվում են արդեն մոտ մեկ շաբաթ: Այնտեղ ապրում են մի քանի արաբ ընտանիք, որոնց Իսրայելի դատարանը կարգադրել է վտարել:

Израильский полицейский напал на оператора Ruptly, снимавшего кадры беспорядков у мечети Аль-Акса в Иерусалиме. Об этом сообщает руководитель RT DE и Ruptly в Telegram-канале, пишет РИА Новости
На прикрепленном к сообщению в Telegram видео слышно, как полицейский грозит сломать камеру оператора. Судя по кадрам, полицейский наносит удар и выбивает камеру из рук журналиста.
Волнения в пятницу вечером вспыхнули сразу в двух районах Восточного Иерусалима — возле Храмовой горы и в квартале Шейх Джаррах. По информации Красного полумесяца, в результате столкновений пострадали не менее 163 человек. Протесты в этом районе продолжаются уже больше недели. Там проживают несколько арабских семей, которые израильский суд постановил выселить.