SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում մայիսի 4-ին «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Շենգավիթի բաժին ստացված ահազանգի փաստով:   Այս մասին հայտնում է SHAMSHYAN.com-ը:
Այդ օրը՝ ժամը 11:00-ին, նշված բժշկական կենտրոնից ոստիկանություն հայտնել էին, որ շտապօգնության բժիիշկների թիվ 47 խումբը՝ «աջ սրունքի կտրած վերքով» ախտորոշմամբ, իրենց մոտ է տեղափոխել մի տղա երեխայի:
Ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորը Արարատի մարզի գյուղերից մեկի բնակիչ, 16-ամյա Տիգրան Պ.-ն է, ով հիվանդանոցում հայտնել է, որ վնասվածքը ստացել է վայր ընկնելու հետևանքով:
Շենգավիթի բաժնի քրեական հետախուզության և անչափահասների գործերով բաժանմունքների ծառայողները պարզել են, որ վիրավորի հայտնած տեղեկությունը իրականությանը չի համապատասխանում և դեպքը տեղի է ունեցել Արշակունյաց պողոտայում գտնվող Հայ-հունական պետական քոլեջում և նրան դանակով հարվածել է Երևանի բնակիչ, 17-ամյա Խորեն Հ.-ն:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով, վիրավորը և նրան դանակահարած կասկածյալը սովորում են Հայ-հունական պետական քոլեջում:   Ոստիկանությունը ձեռնարկում է անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ Խորեն Հ.-ին և հանցագործության գործիք դանակը հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Управление полиции Шенгавита готовит материалы по факту поступившего 4 мая из медицинского центра Святой Богоматери звонка. Об этом сообщает SHAMSHYAN.com.
В этот день, в районе 11:00 из указанного медцентра поступил сигнал о том, что 47-ая группа врачей скорой помощи доставила молодого человека с резанной раной в области правой голени.
Полицейские установили, что раненый – 16-летний житель одного из сел Араратской области Тигран П., который сообщил, что получил порез вследствие падения.
Сотрудники Управления уголовного розыска и по делам несовершеннолетних Шенгавита выяснили, что информация потерпевшего не соответствует действительности, инцидент произошел в Армяно-греческом государственном колледже на проспекте Аршакуняц, его ударил 17-летний житель Еревана Хорен. Х..
По данным Гагика Шамшяна, раненый и подозреваемый учатся в армяно-греческом государственном колледже. Полиция предпринимает шаги для выяснения места нахождения Хорена Х. и орудия преступления.