Անցյալ տարվա սեպտեմբերի 27-ից նոյեմբերի 10-ը Արցախում ռազմական գործողությունների ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերի կորուստների վերաբերյալ նորացված տվյալներն այժմ տեղեկություններ են պարունակում 2895 զինծառայողների մասին: Այս մասին շաբաթ օրը հայտարարել է հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
«Զոհվել է Ադրբեջանի զինված ուժերի 2895 զինծառայող»,- ասված է նախարարության հայտարարության մեջ: Ավելի վաղ գերատեսչությունը տվյալներ էր հայտնել 2881 սպանվածի մասին: Եւս 19 զինծառայող համարվում է անհետ կորած: «Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցներ նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ»,- ընդգծել են նախարարությունում:

Обновленные данные о потерях вооруженных сил Азербайджана за время боевых действий в Ацрахе  с 27 сентября по 10 ноября прошлого года теперь содержат информацию о 2 895 военнослужащих. Об этом в субботу сообщило Минобороны республики, пишет ТАСС.
«Погибли 2 895 военнослужащих вооруженных сил Азербайджана», - говорится в сообщении ведомства. Ранее в ведомстве приводили данные о 2 881 погибшем. Еще 19 военнослужащих считаются пропавшими без вести. «Принимаются необходимые меры для их поиска», - подчеркнули в министерстве.