Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն կոչ է արել իր ընդդիմադիրներին դադարել հակազդությունը, որը նա անվանել է անօգուտ, գրում է ՌԻԱ Նովոստի-ն:
«Մենք մշտապես ապրել ենք հանգիստ եւ խաղաղ Բելառուսում, եւ միայն վերջերս մեզ՝ բելառուսցիներին, փորձել են միմյանց դեմ մղել: Այսօր ես կարող եմ ասել՝ մենք հասկացել ենք՝ որտեղ է ճշմարտությունը, եւ որտեղ՝ սուտը: Եկեք դադարենք բոլորի համար անօգուտ այդ հակազդեցությունը»,-հայտարարել է Լուկաշենկոն:
Նա հայտարարել է, որ ներկայում սկսվել են դաժան, երբեմն արյունալի փոփոխություններ աշխարհում: «Եւ Աստված չտա՝ մենք հայտնվենք շրջապտույտում, սայթաքենք: Պարզապես սայթաքելու դեպքում մեզ, ինչպես դա արդեն եղել է պատմության մեջ, կթուլացնեն, մեզ կնետեն աղբամանը, քանի որ մենք Աստծո կամոք եւ ճակատագրի բերումով տեղակայված ենք աշխարհաքաղաքական բարդ հանգույցում»,-հայտարարել է Լուկաշենկոն:

President Aleksandr Lukashenko has called on his opponents to stop what he called a "useless" counteraction in Belarus, RIA Novosti reported.
"We have always lived in peace and quiet in Belarus, and only recently they have attempted to push us, the Belarusians, against each other. Today I can say that we have understood where the truth is and where the lie is. Let us stop this counteraction that is useless to everyone," Lukashenko said.
He stated that at present, cruel, sometimes bloody, changes have begun in the world. "And God forbid, we [the Belarusians] end up in a whirl, stumble. As it has been in history, if we simply stumble, they will weaken us, throw us in the trash because, by God's will and by fate, we are located in a complicated geopolitical hub," the Belarusian president added.