Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել Կազանի թիվ 175 դպրոցում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպի հետևանքով զոհվածների հարազատներին: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳՆ կայքից:
«Մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում այսօր Կազանի թիվ 175 դպրոցում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպի հետևանքով զոհվածների հարազատներին և բարեկամներին: Մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում բոլոր տուժածներին»,– ասվում է ԱԳՆ ցավակցական հաղորդագրությունում։
Ռուսական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Կազանի թիվ 175 դպրոցում կրակոցների հետևանքով զոհվել է 7 աշակերտ և ուսուցչուհիներից մեկը, տուժել է 21 մարդ: Տուժածներից 8-ի վիճակը գնահատվում է ծանր:

The Ministry of Foreign Affairs of Armenia has expressed condolences to the relatives of the victims of the tragic incident that took place at School #175 in Kazan, as reported on the website of the Armenian MFA.
“The Ministry of Foreign Affairs of Armenia expresses condolences to the relatives and friends of the victims of the tragic incident that took place at School #175 in Kazan and wishes all the injured a speedy recovery,” the condolence message of the Armenian MFA reads.
Russian presses report that 7 pupils and one of the female teachers were killed and 21 were injured after the shootings that took place at the school in Kazan. Out of the injured, 8 are in critical condition.