Ջերմոցային լոլիկի գինը կկազմի մոտ 1000 դրամ (մոտ 2 դոլար), բայց ամսվա վերջին գները կիջնեն: Այս մասին մայիսի 11-ին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Ջերմոցային ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության գործադիր տնօրեն Պողոս Գեւորգյանը: Շատ բան, նրա խոսքով, կախված կլինի ներմուծվող ապրանքներից եւ գազի գնից:
«Օրինակ՝ մեկ ամիս առաջ, երբ Իրանից բերվեց լոլիկի էժան խմբաքանակ՝ 400 դրամ (մոտ 0,7 դոլար) մեկ կիլոգրամի համար, դա խնդիրներ ստեղծեց: Տեղական արտադրողները պարզապես ի վիճակի չեն նման գնի հետ մրցակցել, քանի որ այն նույնիսկ ջեռուցման ծախսերը չի ծածկում»,- հավելեց նա:

Тепличные помидоры будут стоить в районе 1000 драмов (примерно 2 доллара), однако к концу месяца цены упадут. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am 11 мая заявил исполнительный директор общественной организации «Тепличная ассоциация» Погос Геворкян. Многое, по его словам, будет зависеть от импортируемого товара и цен на газ.
«Например, месяц назад, когда завезли дешевую партию помидоров из Ирана (400 драмов - примерно 0,7 долларов) за килограмм, это создало проблемы. С такой ценой местные производители конкурировать просто не в состоянии, поскольку она не покрывает даже расходы на отопление»,- добавил он.