Ավստրիայի բնակիչը հայտնվել է դատապարտյալի աթոռին նախկին տիկնոջը կորոնավիրուսով միտումնավոր վարակելու համար, հաղորդում է AP-ն:
Լինցի շրջանային դատարանի ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ 63-ամյա տղամարդը դատապարտվել է ինը տարվա ազատազրկման:
Դատավորները տղամարդուն մեղավոր են ճանաչել տուժածին լուրջ մարմնական վնաս հասցնելու մեջ, երբ նրանք դեռեւս ապրում էին միասին միեւնույն տան մեջ՝ սպասելով ապահարզանի գործընթացի ավարտին:
Մեղադրյալը հազացել է տիկնոջ ուղղությամբ, երբ տեղեկացել է COVID-19-ի իր թեստի դրական արդյունքի մասին, հայտնել է դատարանի ներկայացուցիչը: Նրան կարգադրվել էր վճարել 1000 եվրո՝ որպես նախկին տիկնոջը հասցված վնասի փոխհատուցում, որն արդեն բուժվել է COVID-19-ից:

Житель Австрии оказался на скамье подсудимых по обвинению в преднамеренном заражении своей бывшей жены коронавирусом, передает AP.
Представитель областного суда Линца заявил, что 63-летний мужчина был приговорен к девяти месяцам лишения свободы с отсрочкой на три года.
Судьи признали мужчину виновным в попытке причинения серьезных телесных повреждений жертве, когда они все еще жили вместе в одном доме  в ожидании завершения  развода.
Обвиняемый покашлял в сторону жены после того, как узнал, что у него положительный результат на COVID-19, сообщил представитель суда. Ему было приказано выплатить 1000 евро в качестве возмещения ущерба своей бывшей жене, которая уже вылечилась от COVID-19.