Սաուդյան Արաբիայի թագավոր Սալմանը եւ թագաժառանգ Մուհամեդ բին Սալմանը գրանցվել են որպես դոնորներ են գրանցվել Օրգանների փոխպատվաստման սաուդյան կենտրոն ծրագրի շրջանակներում:
Թագավոր Սալմանը, արքայազն Մուհամեդը եւ պաշտպանության փոխնախարար, արքայազն Խալիդ բին Սալմանը գրանցվել են օրգանների նվիրատվության ծրագրում՝ խրախուսելու հասարակությանը հետեւել այդ օրինակին եւ նպաստել կյանքերի փրկությանը:
«Այս ժեստն արտացոլում է ղեկավարության՝ բոլոր քաղաքացիներին եւ բնակիչներին ուղղված կոչը՝ գրանցվել օրգանների նվիրատվության ծրագրում, քանի որ շատ կարեւոր է հույս սերմանել այն հիվանդների մոտ, ում կյանքը կախված է նոր օրգանի փոխպատվաստումից»,- հայտնում է Մամուլի սաուդյան գործակալությունը:

King Salman of Saudi Arabia and Crown Prince Mohammed bin Salman have registered as donors under the new Saudi Center for Organ Transplantation program.
King Salman, Prince Mohammed, Prince Khalid bin Salman signed up for the organ donation program to encourage the public to follow suit and contribute to saving lives.
This gesture reflects the leadership's call to all citizens and residents to register for the organ donation program, as it is very important to instill hope in patients whose lives depend on a new organ transplant, the state-owned Saudi press agency reported.