Ավելի քան 100 հանրապետականներ պատրաստ են նամակ ստորագրել՝ սպառնալով երրորդ կուսակցություն ստեղծել, եթե Հանրապետական կուսակցությունը «չբաժանվի» նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփից:
Reuters-ի տվյալներով՝ քանի որ նախկին նախագահը շարունակում է 2020-ի ընտրություններում պարտության մասին սուտ հայտարարություններ անել, «Հանրապետական կուսակցության հավատարմությունը Թրամփին» կուսակցության անդամների շրջանում «տագնապ է առաջացնում»:
Ըստ New York Times-ի, նամակի նախաբանում ասվում է. «Երբ մեր ժողովրդավարական հանրապետությունում պառակտման եւ բռնության դավադրություններ են ծագում, քաղաքացիների հայրենասիրական պարտքն է գործել միասին՝ ի պաշտպանություն ազատության եւ արդարության»:
«Հանրապետական կուսակցության հետ կապված իրավիճակն այնքան սարսափելի է դարձել, որ ժամանակն է լրջորեն մտածել, թե կարող է արդյոք այլընտրանքը միակ տարբերակը լինել»,- ասել է նամակի համահեղինակ Մայլզ Թեյլորը:

More than 100 Republicans are ready to sign the letter, threatening to create a third party if the GOP does not break with former President Donald Trump.
According to Reuters, GOP loyalty to Trum as he continues to make false claims of defeat in the 2020 elections alarmed party members.
According to the New York Times, the letter's preamble states that when conspiracies, divisions, and despotism arise in our democratic republic, it is the patriotic duty of citizens to act together in defense of freedom and justice.
The situation with the GOP has become so dire that it is time to seriously consider whether an alternative might be the only option, said co-author of the letter, Miles Taylor.