Մայիսի 12-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:
ՀՀ արտգործնախարարությունից NEWS.amին հայտնում են, որ նախարարի պաշտոնակատար Այվազյանն իր գործընկերոջը տեղեկացրել է Հայաստանի պետական սահմանին տեղի ունեցած վերջին միջադեպի մասին և նշել է ադրբեջանական կողմից նման սադրանքների հրահրման անթույլատրելիությունը:
Երկուստեք կարևորվել է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության շուրջ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների լիարժեք կատարումը և իրադրության սրումը կանխարգելող քայլերի համադրումը:

Acting Minister of Foreign Affairs of Armenia Ara Aivazian today had a telephone conversation with Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation.
As reported the Armenian Ministry of Foreign Affairs, the acting minister informed his Russian counterpart about the latest incident that took place on Armenia’s state border and mentioned the inadmissibility of incitement of such provocations by the Azerbaijani side.
The parties attached importance to full implementation of the agreements on security and stability in the region and the synthesis of actions to prevent escalation of the situation.