​ԱՄՆ հյուսիս-արեւելքում գտնվող Մեյն քաղաքում երկու տարեկան մի տղա վիրավորել է ծնողներին տանը գտնված ատրճանակով, հայտնում է տեղական WGME հեռուստատեսությունը՝ վկայակոչելով ոստիկանությանը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել չորեքշաբթի Ուեսթ Բաթում: Ոստիկանությունը հայտնել է, որ երեխան զենքը գտել է մահճակալի կողքի սեղանի վրա: Նշվում է, որ տղայի հայրը թեթեւ վիրավորվել է գլխի շրջանում, իսկ մայրը՝ ոտքի: Ընդ որում, երեխան տուժել է կրակոցի հետ հարվածից: Երեքն էլ հոսպիտալացվել են վնասվածքներով, որոնք կյանքի համար վտանգ չեն ներկայացնում, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Ինչպես նշել են քննիչները, երեխան միայն մի կրակոց է արձակել:
«Այն, թե ինչպես է երեխային հաջողվել վերցնել զենքը եւ կրակել, լուրջ մտահոգության տեղիք է տալիս, եւ ներկայումս դեպքը հետաքննվում է»,- ասել է շրջանի շերիֆ Ջոել Մերին: Նա հավելել է, որ միջադեպը կարող էր շատ ավելի ողբերգական հետեւանքներ ունենալ:

Двухлетний мальчик в штате Мэн на северо-востоке США ранил родителей из пистолета, найденного в доме, сообщает местный телеканал WGME со ссылкой на полицию.
Инцидент произошел в среду в городе Уэст-Бат. Полиция сообщила, что ребенок нашел пистолет на прикроватном столике. Отмечается, что отец мальчика получил легкое ранение головы, а мать была ранена в ногу. При этом сам ребенок пострадал от отдачи, вызванной выстрелом. Все трое были госпитализированы с травмами, не представляющими угрозы для жизни, передает РИА Новости
Как отметили следователи, ребенок сделал только один выстрел.
«Вопрос, как мальчик смог взять оружие и выстрелить из него, вызывает серьезную озабоченность, и в настоящее время по нему ведется расследование», - заявил шериф округа Джоэл Мерри. Он добавил, что инцидент мог иметь куда более трагичнеские последствия.