Ընդհանրապես այս փուլում ընտրությունների մասին խոսելը ես համարում եմ անբարոյականություն: մենք երկիր ենք կորցնում: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 14-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը:
«Մտնում են մեր տուն ադրբեջանցիները: Մենք երկիր ենք կորցնում ու գնում ենք ցուցակ կազմելու, քարոզարշավ անելու: Ո՞ւմ համար եք քարոզարշավ անում, եթե վաղը մենք երկիր չենք ունենալու, մեր սահմանները հանձնում ենք: մենք պետք է այս ռիսկերը հասկանանք ու ըստ այդմ գնահատենք: Իսկ Հայաստանում եւ իշխանությունը, եւ ընդդիմությունը զբաղված են հավասարապես իրենց անձնական, քաղաքական ապագան կառուցելով, բայց թե որ երկրում, դա ես չեմ կարողանում հասկանալ»,-ասաց նա:
Հարցին, թե արդյոք հիմա ռազմական դրության անհրաժեշտություն կա, պատգամավորը պատասխանեց. «Ես կարծում եմ՝ մենք վաղուց պետք է ռազմական դրություն հայտարարեինք, որովհետեւ այն ժամանակ, երբ որեւէ ոտնձգություն մեր սահմաններին չկար, մենք ռազմական դրություն էինք պահպանել: Հիմա երբ իրապես Հայաստանի սահմանային անվտանգությունը վտանգված է, մեր  երկրի նկատմամբ իրականացվել ոտնձգություն ու մենք ռազմական դրություն չենք հայտարարում: Տրամաբանությունը չեմ հասկանում: Սրանից ավել էլ ի՞նչ պետք է լիներ, որ համարեինք, որ ռազմական դրության անհրաժեշտություն կա»:

YEREVAN. – In general, I consider it immoral to talk about [snap parliamentary] elections [on June 20] at this phase; we are losing a country. Independent MP Taguhi Tovmasyan on Friday told this to reporters in the National Assembly of Armenia.
"Azerbaijanis are entering our house. We are losing a country, yet we are going to making [an electoral] list, to campaigning. Who are you campaigning for if we will not have a country tomorrow, we are handing over our borders? We need to understand these risks and assess them accordingly. But in Armenia, both the government and the opposition are equally busy building their personal, political future. But in which country? I cannot understand that," she added.
And asked whether there is a need for martial law now in Armenia, the lawmaker responded: "I believe we should have declared martial law a long time ago because we had maintained martial law when there was no encroachment at all on our borders. Now that Armenia's border security is really endangered, an encroachment has been carried out toward our country, yet we are not declaring martial law. I do not understand the logic. What more could have been for us to consider a need for martial law?”