Իրանի արտգործնախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը չեղյալ է հայտարարել շաբաթ օրվա իր այցը Ավստրիա՝ ավստրիական կառավարական շենքերի վրա կախված իսրայելական դրոշների պատճառով: Այս մասին շաբաթ օրը հաղորդել է Ավստրիայի արտաքին գործերի նախարարությունը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը հստակեցրել է, որ Զարիֆը նախատեսում էր շաբաթ օրը այցով ժամանել Վիեննա՝ Ավստրիայի արտգործնախարար Ալեքսանդր Շալենբերգի հետ բանակցելու համար, սակայն չեղյալ է հայտարարել ուղեւորությունը: «Մենք ափսոսում ենք եւ դա ի գիտություն ենք ընդունում»,- ասել է Ավստրիայի ԱԳՆ-ը:
Ուրբաթ օրը Ավստրիայի կանցլերի գրասենյակի եւ Ավստրիայի արտաքին գործերի նախարարության շենքերի վրա Իսրայելի դրոշներ են կախվել՝ ի նշան Գազայի հատվածում տեղի ունեցող իրադարձությունների հարցում Թել Ավիվի հետ համերաշխության:

Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif canceled his visit to Austria on Saturday due to Israeli flags displayed on Austrian government buildings, Austrian Foreign Ministry reported.
According to the Foreign Ministry, Zarif planned to visit Vienna on Saturday for talks with Austrian FM Alexander Schallenberg, but canceled the trip.
On Friday, Israel's flags were flown on the buildings of the Austrian Chancellor's Office and the Austrian Foreign Ministry in solidarity with Tel Aviv on the events around what is happening in the Gaza Strip.