ՀՀ նախկին վարչապետ Խոսրով Հարությունյանն ու եւս մեկ անձ ոստիկանություն բերման են ենթարկվել ծեծի կասկածանքով։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկացավ Ոստիկանության լրատվության վարչությունից։
«Ազատության հրապարակից երկու անձ բերման է ենթարկվել ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին ծեծի կասկածանքով, հանգամանքները պարզվում են, նախապատրաստվում են նյութեր»,– ասացին Ոստիկանությունից։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել էր, որ «Ոստիկանությունը, կոշտ ուժ կիրառելով, Ազատության հրապարակից բերման ենթարկեց ՀՀ երրորդ վարչապետ Խոսրով Հարությունյանին»։

Police apprehended former Prime Minister of Armenia Khosrov Harutyunyan and another person on suspicion of battery, as reported the news department of the Police of Armenia.
“Two persons were apprehended at Freedom Square and taken to the central police station on suspicion of battery. The circumstances are being established, and a report is being prepared,” the Police reported.
Earlier, human rights activist Ruben Melikyan had written the following on his Facebook page: “The police used brute force and apprehended third Prime Minister of Armenia Khosrov Harutyunyan at Freedom Square.”