ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում մայիսի 17-ին հյուրընկալվել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին:
Համալսարանում ընթացող «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի ունկնդիրներին և ՊԱՀՀ-ի պրոֆեսորադասախոսական կազմին դեսպանը համառոտ ներկայացրել է Հնդկաստանի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունները, ԶՈՒ կառուցվածքն ու խնդիրները, ռազմարդյունաբերության ոլորտում ձեռքբերումներն ու Հայաստանի հետ համագործակցության ներկա իրողություններն ու հեռանկարները:
Դեսպան Կիշան Դան Դեվալին պատասխանել է նաև ՊԱՀՀ ուսումնառողների և դասախոսական կազմի հարցերին:
Համալսարանի պետ, գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը բարձր է գնահատել հայ-հնդկական բարեկամական համագործակցությունը և համոզմունք հայտնել, որ ՊԱՀՀ-ի ներուժը ևս կնպաստի հարաբերությունների հետագա զարգացմանը:

The National Defense Research University of the Ministry of Defense of Armenia yesterday hosted Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India to Armenia Kishan Dan Devali.
During a meeting with the students of the University's “Military Security of a State” academic training course and professors of the University, the Ambassador briefly presented the main directions of India’s foreign policy, the structure and objectives of the Indian Armed Forces, the achievements in the arms industry, as well as the current cooperation with Armenia and the prospects for cooperation.
Ambassador Kishan Dan Devali also answered questions from the students and professors.
Head of the University, Major General Genady Tavaratsyan highly appreciated the friendly cooperation between Armenia and India and expressed certainty that the University’s potential will also contribute to further development of the bilateral ties.