Գերագույն վիժվածքը հայտարարեց, որ կրկին գաղտնի բանակցում է և ստորագրելու է հերթական հակահայ փաստաթուղթը: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի՝ կառավարության նիստում արած հայտարարությանը, որտեղ վերջինս Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարների կողմից քննարկվող փաստաթղթի մի փոքր հատված հրապարակելն անվանել էր Ադրբեջանի քարոզչական ցանցի գործակալական ցանցի գործունեություն:
Մինասյանը, մասնավորապես, նշել է.
«Փաստ 1. Նա կրկին ժողովրդից գաղտնի, միանձնյա որոշում է պետության ճակատագիրը՝ զիջելով Հայաստանի ինքնիշխանությունն ու հանձնելով արդեն Հայաստանը:
Փաստ 2. Նորից գաղտնի համաձայնվել է հերթական զիջումներին հօգուտ Ադրբեջանի:
Փաստ 3. Հաստատեց, որ իր թողտվությամբ թշնամին շարունակում է խորանալ և ամրանալ Հայաստանի տարածքում (250 հոգանոց ադրբեջանական զորքը դարձել է 500):
Փաստ 4. Հաստատեց, որ թշնամուն է հանձնելու Տավուշի գյուղերը, հաջորդիվ վստահաբար Սևանի ու Ջերմուկի սարերը:
Հ.Գ. Եթե երեկ չհրապարակեի փաստը, միայն ստորագրումից հետո ժողովուրդը կիմանար դրա մասին: Եթե «ծածկված տեքստն անհարգալից վերաբերմունք էր», հրապարակի՛ր չծածկվածը, վիժվա՛ծք, դու չէի՞ր հրապարակի հարթակից երդվում, որ ժողովրդի մեջքի հետևում ոչինչ չես ստորագրելու: Հրապարակի՛ր ստորագրելիքդ ու անպայման գաղտնի հավելվածն էլ հետը ու նաև Ալիևի հետ բանավոր պայմանավորվածություններդ:
Ինչ վերաբերում է ադրբեջանական գործակալների մասին դրա դուրս տվածին. իշխանությունը զավթելու առաջին օրից մարդ ու կնիկ Ադրբեջանի հետույքում եք. մեկդ Ղարաբաղի հարցի լուծումը Ադրբեջանի համար ընդունելի լինելու մասին էր քարոզում, մյուսդ Մեհրիբանին Արցախ չայ խմելու ու մուղամ լսելու էր հրավիրում՝ հայ ժողովրդին համոզելով, թե թշնամին «կիրթ ու կառուցողական» է: Դո՞ւ ես գործակալներից խոսում, ոչնչությո՛ւն:
Հայաստանում կա ադրբեջանական մեկ գործակալ՝ Նիկոլ Փաշինյան անունով, որը Ադրբեջանին նվիրեց Արցախը, Սյունիքի ու Գեղարքունիքի բարձունքները՝ շարունակական պարտության դատապարտելով երկիրը:
Միայն Ադրբեջանի գործակալի վարչապետության պայմաններում թշնամին կարող էր Հայաստանի տարածքում հայ զինվորի ծեծել ու նվաստացնել և առանց խոչընդոտի զավթել տարածքներ:
Միայն թուրքի կոշիկ լիզողը կարող է արդեն 6 ամիս դավաճան հայվանի պես ստորագրեր այն, ինչ դեմ են տալիս՝ հակառակ հայ ժողովրդի ու Հայաստանի շահի և հանուն սեփական աթոռի:

Верховный выродок заявил, что вновь ведет тайные переговоры и подпишет очередной антиармянский документ. Об этом написал на своей странице в «Facebook» экс-посол Армении в Ватикане Микаел Минасян, касаясь озвученного на сегодняшнем заседании Правительства заявления и.о. премьер-министра Никола Пашиняна, в котором последний обнародование небольшого отрывка документа, обсуждаемого главами Армении, Азербайджана и России, назвал деятельностью пропагандистов агентской сети Азербайджана.
Минасян, в частности, отметил:
«Факт 1: он вновь втайне от народа, единолично решает судьбу государства, уступая суверенитет и уже сдавая Армению.
Факт 2: он вновь тайно согласился на очередные уступки в пользу Азербайджана.
Факт 3: он подтвердил, что с его попустительства враг продолжает углубляться и укрепляться на территории Армении (азербайджанское войско численностью в 250 человек стало 500).
Факт 4: он подтвердил, что сдаст врагу села Тавуша, за ними, уверен, последуют горы Севана и Джермука.
P.S. Если бы я не опубликовал этот факт вчера, то народ узнал бы об этом только после подписания. Если «замазанный текст был неуважительным отношением», то, будь добр, опубликуй не замазанный. Выродок, разве не ты клялся с трибуны площади, что ничего не подпишешь за спиной у народа? Опубликуй же подготовленный к подписанию документ и обязательно секретное приложение к нему, а также свои устные договоренности с Алиевым.
Что касается того, что он ляпнул об азербайджанских агентах, то с первого дня захвата власти вы – муж с женой – в заднице у Азербайджана. Один агитировал за урегулирование карабахского вопроса в приемлемом для Азербайджана варианте, а другая приглашала Мехрибан в Карабах почаевничать и послушать мугам, убеждая при этом армянский народ, что, дескать, враг «образован и конструктивен». И ты еще смеешь говорить об агентах, ничтожество?
В Армении есть один азербайджанский агент по имени Никол Пашинян, который подарил Азербайджану Арцах, высоты Сюника и Гегаркуника, обрекая страну на перманентное поражение.
Только в условиях премьерства агента Азербайджана враг мог избить и унизить армянского солдата на территории Армении и беспрепятственно захватить территории.
Только лижущий турецкий сапог, как предательская бестолочь, может подписывать вот уже 6 месяцев то, что противоречит интересам армянского народа и Армении, и все ради собственного кресла.