Մենք նախատեսում ենք հանդիպել Շիրակի մարզի բնակիչների հետ` խնդիրները քննարկելու եւ նրանց լսելու համար: Այս մասին հունիսի 4-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական շտաբի ղեկավար Արմեն Գեւորգյանը:
Նրա խոսքով` նախատեսվում է, որ «Հայաստան» դաշինքի համամասնական ցուցակի երեք առաջնորդները միաժամանակ քարոզչություն կիրականացնեն տարբեր վայրերում: «Մենք նախատեսում ենք հանդիպումներ անցկացնել ինչպես փակ տարածքներում, այնպես էլ դրսում: Քաղաքացիների առաջարկները նախատեսում ենք ներառել կառավարության գործողությունների ծրագրում մեր իշխանության գալու դեպքում»,- ասաց Գեւորգյանը:
Նա պարզաբանեց, որ «Հայաստան» դաշինքը բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ ձգտելու է երկրի եւ Ղարաբաղի համար ընդունելի լուծումներ գտնել:
«Ավելի վաղ ներկայացված ծրագրի գաղափարախոսությունը նպատակ ունի հաղթահարել երեք մարտահրավեր՝ խաղաղություն, կրթություն, արդարություն»,- եզրափակեց «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Ղարաբաղի Հադրութի շրջանի Խծաբերդ քաղաքում գերեվարված հայ զինծառայողների հարազատները խոստացել էին արգելել բոլոր քաղաքական ուժերին քարոզչություն իրականացնել Շիրակի մարզում:

Мы планируем встретиться и с жителями Ширакской области, для того чтобы обсудить проблемы и выслушать их. Об этом на встрече с журналистами 4 июня заявил глава предвыборного штаба блока «Армения» Армен Геворкян.
По его словам, планируется, что все три руководителя пропорционального списка блока «Армения» будут вести агитацию одновременно в разных местах. «Планируем проводить встречи и в помещениях, и на открытом воздухе. Предложения граждан собираемся включить в план действий Правительства в случае нашего прихода к власти», - отметил Геворкян.
Он пояснил, что блок «Армения» со всеми заинтересованными сторонами будет стремиться найти приемлемые для страны и Карабаха решения. «Идеология представленной ранее программы направлена на преодоление трех вызовов: мир, образование, справедливость», - заключил представитель блока «Армения».
Напомним, что ранее родные попавших в плен в Хцаберде Гадрутского района Карабаха армянских военнослужащих пообещали запретить всем политическим силами агитацию в Ширакской области.