Երեկվա Լոռու մարզի նախընտրական այցելության վերաբերյալ մեր թիմակիցներից տեղեկություններ ենք ստացել, որ արձակուրդում գտնվող վարչապետի պաշտոնակատարին ուղեկցել է ոստիկանական ավելի քան 10 ավտոբուս: Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը:
Հայտարարությունում նաեւ ասվում է. «Նշվածն ակնհայտ վարչական ռեսուրսի չարաշահում է: Ավելին, նախընտրական  բոլոր հանդիպումներին առկա են բազմաթիվ քաղաքացիական համազգեստով ոստիկաններ: Մամուլում հրապարկվել է նաև, որ մարզպետարանները սկսել են վարձատրություն բաժանել իշխանական քաղաքական թիմի անդամներին ու իրենց շտաբի պատասխանատուներին՝ նշվածը քողարկելով ծառայությունների մատուցման պայմանագրով:
Գլխավոր դատախազի ուշադրությունն ենք հրավիրում այս տեղեկությունների վրա, և  հորդորում ենք ոստիկանապետին՝  դադարեցնել ոստիկանական ուժերի աննպատակ ու ոչ համաչափ օգտագործումը»:

В ходе визита и.о. премьер-министра Никола Пашиняна в Лори в рамках предвыборной агитации его сопровождали более 10 полицейских автобусов. Об этом заявил официальный представитель центрального штаба блока «Армения» Арам Вардеванян.
«Это очевидное злоупотребление административным ресурсом. Более того, на всех предвыборных митингах много полицейских в штатском. По сообщениям прессы, областные администрации начали  выделять деньги  членам правящей политической команды и руководителям их штабов, прикрываясь  служебным контрактом.
Мы обращаем внимание Генерального прокурора на эту информацию и призываем начальника полиции прекратить ненадлежащее и непропорциональное использование полицейских сил».