Բրյուսելում ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովի շրջանակներում ԱՄՆ-ի եւ Թուրքիայի նախագահներ Ջո Բայդենը եւ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հանդիպել են փակ դռների հետեւում: Երկու նախագահների առաջին դեմ առ դեմ հանդիպումը տեւել է 45 րոպե, որից հետո Թուրքիայի եւ ԱՄՆ-ի պատվիրակությունները համատեղ հանդիպում են անցկացրել, հաղորդում է Sabah-ը:
ՏԱՍՍ-ը, վկայակոչելով Սպիտակ տանը համակրող մամուլի լրագրողներին, հայտնել է, որ Բայդենն ասել է, թե շատ լավ հանդիպում է ունեցել:
Բայդենի հետ միասին բանակցություններին մասնակցել են ազգային անվտանգության հարցերով նրա օգնական Ջեյք Սալիվանը, պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինը եւ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը: Ինչպես նշում են լրագրողները, նրանք բոլորը դիմակով են եղել: Բանակցություններն, ընդհանուր առմամբ, տեւել են մեկ ժամից էլ պակաս:

US President Joe Biden and President of Turkey Recep Tayyip Erdogan met behind closed doors on the heels of the NATO summit in Brussels. The first face-to-face meeting of the two presidents lasted 45 minutes, after which the Turkish and US delegations held a joint meeting, Sabah reports.
Citing reporters close with the White House, TASS reported that Biden said he had a “very good meeting” with Erdogan.
Joining Biden were National Security Advisor Jake Sullivan, Secretary of Defense Lloyd Austin and Secretary of State Antony Blinken. Reporters note that they were all wearing masks. Overall, the talks lasted less than an hour.