Որքան էլ իշխանությունը մանի կաշա ուտի, այնքան ասֆալտ չի փռի, որքան փռվել է իմ օրոք։ Այս մասին հայտարարեց Հայաստանի երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ, ՀՀ վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը Մարալիկի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ։
«Իշխանությունները սիրում են խոսել ասֆալտի մասին։ Սկսեցին հայտարարությունից այն մասին, թե ինչպես են մարդկանց փռելու ասֆալտին։ Հետո սկսեցին խոսել անմիջապես ասֆալտ փռելու մասին։ Որքան էլ որ մանի կաշա ուտեն, այնքան ասֆալտ չեն փռի, որքան փռվել է իմ նախագահության օրոք։
Ես ընդհանրապես թուլություն ունեմ շինարարության հանդեպ։ Երբ աչքերիդ առջեւ շենք է բարձրանում։ Կյանքը շարժում է։ Հեծանիվն ու մոտոցիկլը աշխատում են այդ սկզբունքով, եւ կյանքն էլ է այդպես։ Հենց կանգնես՝ կընկնես։ Որքան ավելի դանդաղ է շարժումը, այնքան ընկնելու շանսերը շատ են։ Պետք է դինամիկա հաղորդել մեր զարգացմանը։ Բայց պետք է իմանալ նաեւ դեպի ուր շարժվել, հենց դա չգիտեն իշխանությունները»,- նկատեց Քոչարյանը։

Сколько бы манной каши власти не съели, им не уложить столько асфальта, сколько было уложено при мне. Об этом заявил второй президент Армении, лидер блока «Армения», кандидат в премьер-министры РА Роберт Кочарян на встрече с жителями Маралика.
«Власти любят поговорить об асфальте. Начали с заявлений о том, как будут укладывать людей на асфальт. Потом заговорили непосредственно об укладке асфальта. Сколько бы они манной каши не съели, не уложат столько асфальта, сколько было уложено во время моего президентства.
У меня вообще слабость к строительству. Когда на  твоих глазах возводится здания. Жизнь движение. Велосипед и мотоцикл работают по этому принципу, и жизнь так же. Как остановишься, упадешь. Чем медленнее движение, тем больше шансов упасть. Надо придать динамику нашему развитию. Но надо знать и куда двигаться, именно этого не знают власти», - заметил Кочарян.