2021թ. ամառային զորակոչի մեկնարկին ընդառաջ հունիսի 18-ին զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան։
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանին ներկայացվել են ամառային զորակոչի նախապատրաստական աշխատանքները, ներգրավված ծառայությունների և ստորաբաժանումների պատրաստությունը, զորակոչիկների դիմավորման, ընդունման, ուսումնական զորամասերը համալրող հանձնաժողովի, վիճակահանության և բուժզննման սենյակներում ստեղծված պայմանները։
ԶՈՒ ԳՇ պետի առաջին տեղակալը ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների և ծառայությունների ղեկավարներին, հորդորել անել առավելագույնը` աշխատանքային բոլոր օղակներում արդարության և թափանցիկության սկզբունքը խստագույնս պահպանելու և ամառային զորակոչը հավուր պատշաճի անցկացնելու նպատակով:

First Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia, Major General Arshak Karapetyan today visited the central recruitment station of the Ministry of Defense ahead of the summer military call-up.
As reported the Ministry of Defense, Major General Karapetyan was told about the preparations for the summer military call-up, the training of involved services and subdivisions, as well as the conditions for greeting and receiving recruits, etc.
The first deputy chief gave instructions and assignments to the heads of units and services and urged them to make maximum efforts to strictly observe the principle of justice and transparency within all circles and properly conduct the summer military call-up.