Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը թեկնածություններ է առաջարկել՝ Պետդումայի ընտրություններում «Եդինայա Ռոսիա»-ի դաշնային ցուցակի առաջին հնգյակում ընդգրկելու համար: Փոխանցում է RT-ն:
Նրա խոսքով, ընտրություններում «Եդինայա Ռոսիա»-ի դաշնային ցուցակում պետք է ընդգրկվեն ե՛ւ քաղաքական ծանրաքաշները, ե՛ւ համեմատաբար նոր դեմքերը:
«Իմ կարծիքով, այս ցուցակը, հատկապես առաջին հնգյակը, պետք է ունենա այնպիսի տեսք, որ այնտեղ լինեն այնպիսի մարդիկ, ովքեր վաղուց են քաղաքականության մեջ, մեզ մոտ ընդունված է նրանց քաղաքական ծանրաքաշներ անվանել, եւ համեմատաբար նոր մարդիկ»,- ասել է Պուտինը:
Նախագահը կարծում է, որ առաջին հնգյակում պետք է ընդգրկվեն Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն, ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը, Կոմունարկայի հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Դենիս Պրոցենկոն, երեխաների իրավունքների հարցերով հանձնակատար Աննա Կուզնեցովան եւ Համառուսական ժողովրդական ճակատի կենտրոնական շտաբի համանախագահ Ելենա Շմելյովան։

Президент России Владимир Путин предложил кандидатуры для включения в первую пятёрку федерального списка «Единой России» на выборах в Госдуму. Передает RT.
По его словам, в федеральном списке «Единой России» на выборах должны быть и политические тяжеловесы, и относительно новые лица.
«На мой взгляд, этот список, особенно первая пятёрка, должен выглядеть таким образом, чтобы там были и люди, которые давно в политике — у нас принято называть их политическими тяжеловесами, и люди относительно новые», — сказал Путин.
Президент считает, что в пятёрку списка должны войти министр обороны России Сергей Шойгу, глава МИД России Сергей Лавров, главврач больницы в Коммунарке Денис Проценко, уполномоченный по правам ребёнка Анна Кузнецова и сопредседатель центрального штаба Общероссийского народного фронта Елена Шмелёва.