Վաղարշապատ քաղաքի 14/8 ընտրատեղամասում լրացուցիչ ցուցակով ընտրողներին ուղղորդել են։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց տեղամասում «Հայաստան» դաշինքի վստահված անձ Հրանտ Ավետիսյանը։
Նա նշեց, որ լրացուցիչ ցուցակով ընտրողները մեծ մասամբ ոստիկանության աշխատակիցներ են. «Վաղ առավոտից նրանց բերել են ընտրությունների, բոլորը ոստիկանական համազգեստներով են»։
Նրա խոսքով՝ ինքը տեղեկացել է, որ իր նշած ոստիկաններին ընտրատեղամաս բերող ավտոբուսները կանգնած են Էջմիածնի ոստիկանության դիմաց, իր խոսքով, հավանաբար այլ խումբ ընտրատեղամասեր տանելու համար։

На избирательный участок  14/8 города Вагаршапат направили избирателей по дополнительному списку. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении-NEWS.am заявил доверенное лицо блока «Армения» Грант Аветисян. Он отметил, что избиратели по дополнительному списку в основном являются сотрудниками полиции. «С раннего утра их привезли на выборы, все в полицейской форме».
По его словам, он узнал, что автобусы, доставляющие указанных им полицейских на избирательный участок, стоят перед зданием полиции Эчмиадзина, вероятно, для того, чтобы отвезти на другие избирательные участки.