Խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների արդյունքները անվավեր ճանաչելու որեւէ հիմք չկա: Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 8-ին, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ նշեց արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Ռուստամ Բադասյանը՝ նշելով, որ ՍԴ-ում ինքն է լինելու «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ներկայացուցիչը:
«Մենք մի կարճ վարժություն կարող ենք անել, կարող ենք բացել ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի նախնական եզրակացությունները, կարդալ, թե ինչ գնահատական է տրվում ընտրություններին եւ համեմատել 2017 թվականին կամ դրանից առաջ տեղի ունեցած ընտրությունների գնահատականների հետը: Այնտեղ կտեսնեք, թե ինչ էական տարբերություններ կան: Վերջին ընտրությունները եղել են ժողովրդավարության լավագույն չափանիշներին համապատասխանող: Անցել են արդար մրցապայքարում, բոլորն ունեցել են հնարավորություններ:
Օրինակ 2017-ի ընտրությունների գնահատականներում խոսվում է վարչական ռեսուրսի չարաշահման, ընտրություններին կողմնակի ազդեցությունների, այդ թվում ընտրատեղամասերում, մասին: Այս ընտրությունների նախնական գնահատականներում այդպիսի պգանահատակններ չկան: Հակառակը, կան շատ դրական շեշտադրումներ: Կարծում եմ՝ այս ընտրությունների կապակցությամբ պետք է բոլորս իրար շնորհավորենք, որովհետեւ սա իշխանության ձեռքբերումը չի, ընդդիմության ձեռբերումը չի,  սա բոլոր քաղաքացիների ձեռքբերումն է»,-ասաց նա:

Нет никаких оснований для признания недействительными результатов внеочередных парламентских выборов. Об этом в беседе с журналистами после заседания правительства 8 июля заявил исполняющий обязанности министра юстиции Рустам Бадасян, отметив, что в Конституционном суде он будет представителем партии «Гражданский договор».
«Мы можем сделать краткое упражнение, можем открыть предварительные выводы БДИПЧ / ОБСЕ, прочитать, какая оценка дается выборам и сравнить с оценками выборов 2017 года или до этого. Увидим, какие существенные различия имеются. Последние выборы соответствовали лучшим критериям демократии. Прошли в атмосфере справедливой конкуренции, у всех были возможности.
Например, в оценках выборов 2017 года говорится о злоупотреблении административным ресурсом, воздействия на избирателей, в том числе на избирательных участках.
В предварительных оценках этих выборов таких замечаний нет. Напротив, есть очень положительные акценты. Думаю, в связи с этими выборами мы все должны поздравить друг друга, потому что это не достижение власти, не приобретение оппозиции, это достижение всех граждан», - сказал он.