Եգիպտոսում շարունակում են մեղմել հակաքովիդային սահմանափակումները՝ նորից գործի դնելով հանգստի ոլորտը, տեղեկացնում է АТОР-ը։
16 ամիս անց զբոսաշրջության եւ հնությունների նախարարությունը թույլ է տվել վերսկսել թատրոնների, համերգասրահների, զվարճանքի վայրերի, խաղատների, գիշերային ակումբների եւ դիսկոտեկների, այդ թվում եւ նրանց աշխատանքը, որոնք գտնվում են հյուրանոցային համալիրներում։
Դրանք կարող են լցվել առավելագույն տարողության 70 տոկոսի չափով՝ բոլոր սանիտարական միջոցների պահպանման եւ տուրիզմի նախարարության համապատասխան արտոնագրի առկայության պայմանով։
Դիսկոտեկները եւ գիշերային ակումբները բաց կլինեն մինչեւ գշերվա ժամը 2-ը։ Ընդ որում՝ պահպանվում է նարգիլեի արգելքը ռեստորաններում, սրճարաններում եւ այլ հանրային վայրերում։
Երկրում կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակը կայունանում է, հավաստիացնում են իշխանությունները։ Այսպես, Եգիպտոսի առողջապահության նախարարությունը հուլիսի 16-ին տեղեկացրել է կորոնավիրուսով վարակման 77 նոր դեպքի մասին, ինչի հետեւանքով դրանց ընդհանուր թիվը հասել է 283 567 մարդու։

В Египте продолжают смягчать антиковидные ограничения, перезапуская сферу досуга, сообщает АТОР.
Спустя 16 месяцев министерство туризма и древностей разрешило возобновить работу театров, концертных залов, парков развлечений, казино, ночных клубов и дискотек, в том числе тех, которые расположены в отельных комплексах.
Их заполняемость ограничена 70 процентами от максимальной вместимости зала при условии выполнения всех санитарных мер и наличии соответствующей лицензии Минтуризма.
Дискотеки и ночные клубы будут открыты до двух часов ночи. При этом сохраняется запрет на подачу кальяна в ресторанах, кафе и других общественных местах.
Ситуация с коронавирусом в стране стабилизируется, утверждают власти. Так, министерство здравоохранения Египта сообщило 16 июля о 77 новых случаях заражения коронавирусом, в результате чего их общее число достигло 283 567.