Սյս տարվա առաջին կիսամյակում ներդրումների ցուցանիշներով տեղական ներդրումները կազմել են մոտ 120 մլն դոլար, իսկ ուղղակի օտարերկրյա ներդրումները՝ 37 մլն դոլար: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում նշեց Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը:
«Այսինքն տեղական ներդրողները շատացել են: Այսօր կան բազմաթիվ ներդրումային ծրագրեր, որոնք ընթացքի մեջ են, հատկապես Ռուսաստանի հայերի կողմից:
Այստեղ շատ կարեւոր է կառավարության վերաբերմունքը. Կառավարությունը պետք է կամ իր գործառնություններով չխանգարի, կամ ստեղծի նոր հնարավորություններ: Հիմա տեսնում ենք, որ կառավարությունը դեռ պասիվ է, անցումային տրամադրությունների մեջ է, կադրեր են փոխվում, որոշ նախարարություններ կիսափլուզված վիճակում են»,-ասաց նա:

В первом полугодии текущего года местные инвестиции составили около 120 миллионов долларов, а прямые иностранные инвестиции - 37 миллионов долларов. Об этом в беседе с NEWS.am заявил председатель Республиканского союза работодателей Армении Гагик Макарян.
«Количество местных инвесторов увеличилось. В настоящее время много инвестиционных проектов осуществляются на средства армян России.
Здесь очень важна позиция правительства. Правительство либо не должно вмешиваться, либо своей деятельностью должно создавать новые возможности для инвестиций. Сейчас мы видим, что правительство пока пассивно, находится в переходном состоянии, меняется персонал, некоторые министерства в полуразрушенном состоянии», - сказал он.