Սյս տարվա առաջին կիսամյակում ներդրումների ցուցանիշներով տեղական ներդրումները կազմել են մոտ 120 մլն դոլար, իսկ ուղղակի օտարերկրյա ներդրումները՝ 37 մլն դոլար: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում նշեց Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը:
«Այսինքն տեղական ներդրողները շատացել են: Այսօր կան բազմաթիվ ներդրումային ծրագրեր, որոնք ընթացքի մեջ են, հատկապես Ռուսաստանի հայերի կողմից:
Այստեղ շատ կարեւոր է կառավարության վերաբերմունքը. Կառավարությունը պետք է կամ իր գործառնություններով չխանգարի, կամ ստեղծի նոր հնարավորություններ: Հիմա տեսնում ենք, որ կառավարությունը դեռ պասիվ է, անցումային տրամադրությունների մեջ է, կադրեր են փոխվում, որոշ նախարարություններ կիսափլուզված վիճակում են»,-ասաց նա:

In the first half of this year, local investments in Armenia amounted to about $120 million, and foreign direct investments—$37 million. Gagik Makaryan, Chairman of the Republican Union of Employers of Armenia, told about this to Armenian News-NEWS.am.
"That is, local investors have increased. Today, there are many investment projects which are in progress, especially by Armenians in Russia.
The [respective] attitude of the [Armenian] government is very important here. The government must either not interfere—with its operations—or create new opportunities. Now we see that the government is still passive, in a transitional mood, staff is changing, some ministries are in a semi-collapsed condition," Makaryan added.