«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակում այսօր՝ հուլիսի 26-ին, վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը փակ հանդիպում է նորընտիր խորհրդարանի ՔՊ խմբակցության պատգամավորների հետ:
Հանդիպումից առաջ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը լրագրողներին ասաց. «Այո, հանդիպումը նորընտիր պատգամավորների հետ է, իսկ օրակարգը չգիտեմ»:
Հարցին, թե արդյոք քննարկվելու է ԱԺ հանձնաժողովների նախագահների թեկնածուների հարցը, նա պատասխանեց. «Հանձնաժողովների նախագահների ընտրության հետ կապված մենք արդեն ասել ենք, որ մարդիկ կարող են ինքնառաջադրվել կամ իրենց կարող են մյուսներն առաջադրել, եւ հետագայում արդեն կընտրենք նախ խմբակցության ներսում: Մինչեւ հիմա այդ հարցը չի քննարկվել»:
Նա չբացառեց, որ կարող է անդրադարձ լինի նաեւ սահմանային խնդիրներին:
Նշենք, որ արդեն հայտնի է, որ նոր խորհրդարանի նախագահը լինելու է Ալեն Սիմոնյանը, ԱԺ-ի ՔՊ-ական փոխնախագահները լինելու են Ռուբեն Ռուբինյանն ու Հակոբ Արշակյանը:

Acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan is in a meeting with the deputies of the Civil Contract faction of the newly elected National Assembly at the headquarters of the political party.
Before the meeting, deputy of the faction Hrachya Hakobyan confirmed the news about the meeting with the MPs and added that he isn’t aware of the agenda.
Asked if the nominations for chairpersons of the parliamentary standing committees will be discussed, Hakobyan said the political party has already stated that people can nominate themselves or others can nominate them. Hakobyan didn’t rule out a discussion on border-related issues.
It is already clear that Alen Simonyan will be Speaker of the National Assembly, and Ruben Rubinyan and Hakob Arshakyan (both of them are members of Civil Contract Party) will be the Deputy Speakers.