Գերմանիայի արեւմտյան Լեվերկուզեն քաղաքի արդյունաբերական պարկում տեղի ունեցած պայթյունից մեկ մարդ է մահացել, չորս մարդ` անհայտ կորել, հայտնում է Reuters-ը:
Հրդեհը Chempark հարթակում, որտեղ տեղակայված են Bayer եւ Lanxess քիմիական ընկերությունները, մարվել է:
Արտակարգ իրավիճակների ծառայությունները փրկել են 16 տուժածի: Հաստատության հարակից տարածքը ցանկապատված էր եւ շրջապատված շտապօգնության ավտոմեքենաներով:
Ոստիկանությունը մոտակայքում ապրող բնակիչներին հորդորել է մնալ տանը եւ փակել դռներն ու պատուհանները: Նրանք նաեւ պետք է անջատեն օդորակման համակարգերը, մինչ փորձագետները չափում են թունավոր գազերը օբյեկտի շուրջ օդում:

Один человек погиб и четверо пропали без вести после взрыва  в промышленном парке в городе Леверкузен на западе Германии, передает Reuters․
По словам оператора парка Currenta, пожар на площадке Chempark, где расположен химические компании Bayer и Lanxess, потушен.
Службы экстренной помощи спасли 16 пострадавших. Территория вокруг объекта была огорожена и окружена машинами скорой помощи.
Полиция попросила жителей, живущих поблизости, оставаться в помещениях и закрыть двери и окна. Им также следует отключить системы кондиционирования воздуха, пока эксперты  измеряют воздух вокруг объекта на предмет возможных токсичных газов.