Թուրքիան եւ Պակիստանը դատապարտում են Հայաստանին, քանի որ վերջինը հրաժարվել է հանձնել Ադրբեջանին Ղարաբաղի ազատագրված շրջանների ականադաշտերի քարտեզները, տեղեկացնում է Անատոլիական գործակալությունը։
Այս մասին ասվում է Բաքվի հռչակագրում, որը նախօրեին ստորագրվել է Բաքվում Թուրքիայի, Պակիստանի եւ Ադրբեջանի խորհրդարանների առաջին հանդիպման արդյունքներով։
Հռչակագրում Անկարայի եւ Իսլամաբադի  լիակատար համերաշխությունն է հայտնվում Բաքվին ազատագրված շրջանների վերականգնման եւ իրենց տներ հարկադրյալ տեղահանվածների վերադարձի հարցերում։

Turkey and Pakistan condemn Armenia since the latter refused to deliver the mine maps of the liberated regions of Nagorno-Karabakh to Azerbaijan, the Anatolian news agency reported.
This is stated in the Baku declaration signed after the first meeting held by the parliamentary speakers of Turkey, Pakistan and Azerbaijan in Baku yesterday.
In the declaration, Ankara and Islamabad express full solidarity with Baku for restoration of the liberated regions and the return of those who were forcefully displaced to their homes.