«Արեւմուտքը չի օգնում իրանցիներին, այն միշտ ձգտում է վնասել երկրին»: Այս մասին հայտարարել է Իրանի գերագույն առաջնորդ Այաթոլլա Սեյեդ Ալի Խամենեին՝ շեշտելով, որ սա շատ կարեւոր դաս է, հաղորդում է Mehr-ը:
«Իրանը հեղափոխական երկիր է: Իսլամական հեղափոխության հաղթանակից ի վեր Իրանի ժողովուրդը դիմակայել է դժվարություններին եւ վտանգներին՝ փորձելով պահպանել իսլամական հեղափոխության իդեալներն ու նպատակները,- ասել է նա:- Ուստի դուք պետք է քրտնաջան աշխատեք եւ ջանքեր գործադրեք իսլամական հեղափոխության նպատակներն իրագործելու համար»:
Նրա խոսքով՝ ամերիկացիներն հայտարարում են, որ կվերացնեն պատժամիջոցները, բայց պատժամիջոցները չեղարկելու փոխարեն նրանք Իրանի առջեւ պայմաններ են դնում միջուկային բանակցություններում: «Սա ցույց է տալիս, որ դրանք ճանապարհ են հարթում հետագա միջամտությունների համար ԳՀՀԾ-ի եւ դրա երկարաձգման, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային խնդիրների դեմ»:

«Запад не помогает иранцам,  он всегда стремится навредить стране». Об этом заявил верховный лидер ИРИ аятолла Сейед Али Хаменеи, подчеркнув, что это очень важный урок, передает Mehr.
«Иран - революционная страна. С момента победы Исламской революции иранский народ сопротивлялся трудностям и опасностям, пытаясь сохранить идеалы и цели Исламской революции», - сказал он. «Поэтому вы должны много работать и прилагать усилия, чтобы реализовать цели исламской революции».
По его словам, американцы заявляют, что они отменят санкции, но вместо того, чтобы отменить санкции, они выставили Ирану условия на ядерных переговорах. «Это показывает, что они прокладывают путь для дальнейших интервенций против СВПД и его продления, а также против региональных проблем».