Օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, հակառակորդի արձակած կրակոցների հետեւանքով հրդեհվել է Արցախի Հանրապետության հարավ-արեւմտյան սահմանին կից շուրջ 3 հեկտար մակերեսով հատվածի խոտածածկը: Այս մասին հաղորդում է Արցախի Պաշտպանության բանակը։
«Բռնկված հրդեհի մարման նպատակով դեպքի վայր է մեկնել հրշեջ ավտոմեքենա, սակայն ադրբեջանական զինուժը կրակ է բացել հրշեջ մեքենայի ուղղությամբ՝ խոչընդոտելով կրակի մարման աշխատանքներին:
Հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներց հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
Միջադեպի առնչությամբ համապատասխան տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը»,– ասվում է հաղորդագրության մեջ։

В результате обстрела со стороны Азербайджана загорелся покрытый травой участок площадью около 3 гектаров, прилегающий к юго-западной границе Республики Арцах. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны Нагорного Карабаха.
«На место происшествия выехала пожарная машина, однако ВС Азербайджана открыли огонь в направлении пожарной машины, препятствуя работам по тушению огня. В результате обстрела противника с армянской стороны потерь нет.
В связи с инцидентом была предоставлена соответствующая информация командованию российского миротворческого контингента», - говорится в сообщении.