Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը նոր մանրամասներ է հայտնել օգոստոսի 19-ին մարտական հենակետում 3 հայ զինծառայողի դի հայտնաբերելու դեպքի մասին:
Մամուլում շրջանառվող` դիվերսիայի մասին լուրերին ի պատասխան ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից «Արմենպրես»-ին հայտնեցին, որ դեպքի հանգամանքները լիարժեք բացահայտելու նպատակով այս պահին ամբողջ ծավալով անհրաժեշտ գործողություններ են ընթանում:
«Այդուհանդերձ, գոնե այս պահին եղած նախնական տեղեկություններով՝ տեղի ունեցածը կապ չունի հակառակորդի հետ։ Նոր տեղեկատվություն ունենալուն պես պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրություններով»,- ասված է «Արմենպրես»-ին տրամադրված պատասխանում։

The Ministry of Defense of Armenia (MOD) has provided some details on Thursday’s discovery of the dead bodies of three Armenian servicemen at a military outpost.
In response to the press reports about sabotage, the MOD Information and Public Relations Department told Armenpress that actions are being taken to fully ascertain the circumstances of this incident.
"Nevertheless, at least according to the preliminary information available at the moment, what happened has nothing to do with the adversary [i.e., Azerbaijan]. As soon as we have new information, the Ministry of Defense will issue relevant statements," reads the response provided to Armenpress.