Անհայտ կորած զինծառայողների հարազատներն այսօր՝ օգոստոսի 19-ին, բողոքի ակցիա են իրականացնում  Ազգային անվտանգության ծառայության շենքի դիմաց։
Զինծառայողի հարազատներից մեկն էլ լրագրողների հետ զրույցում պատմեց, որ ծնողները նույնպես փաստեր են հավաքում, թե որտեղ կարող են լինել իրենց որդիները.
«Հայրերը խրամատներ են մտնում, որոնողական աշխատանքներ են իրականացնում ԱԻՆ-ի ու Կարմիր խաչի աշխատակիցների հետ։ 21 անհայտ կորած զինծառայողներից միայն 9-ի մարմիններն են գտել, որոնցից 8-ն էլ նույնականացվել էր. մեկն էլ դեռ չենք կարողանում պարզել՝ ում երեխան է»։
Հարազատը պատմեց, որ անհայտ կորած 21 զինծառայողները Ցոր զորամասից են։
«Պատերազմի 17-րդ օրը երեխաներին տարել են Հադրութի շրջան, այն ժամանակ, երբ արդեն Հադրութի շրջանը գրեթե հանձնած էր։ Իմանալով՝ այնտեղ ինչ վիճակ է, տարել են երեխաներին այնտեղ։ Մեր երեխաները հրետանավորներ էին, իրենց դիրքերն այլ պետք է լինեին, բայց տարել են բավականին սխալ դիրքեր։ Ընդամենը մեկ սպա է եղել, որ մինչև վերջ մնացել է մեր երեխաների հետ և նրա ճակատագիրն էլ է անհայտ»,- պատմեց հարազատներից մեկը։

YEREVAN. – A group of relatives of the missing servicemen are protesting Thursday in front of the building of the National Security Service of Armenia.
One of these relatives told reporters that the parents are also gathering facts about where their missing sons may be.
"The fathers enter the trenches, carry out search operations with the employees of the Ministry of Emergency Situations and the Red Cross. The bodies of only 9 of the 21 missing servicemen were found, and 8 of them were identified," this relative said.
This relative added that these 21 missing soldiers are from the Tsor military unit.
"On the 17th day of the [44-day Artsakh (Nagorno-Karabakh)] war [last fall], they took the kids to the Hadrut region at a time when the Hadrut region was almost surrendered. Knowing what the situation is there, they took the kids there. Our kids were artillerymen, their positions should have been different, but they took [them] to quite wrong positions," said a relative.