«Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնում երեկ՝ օգոստոսի 18-ին, 8 ամսական աղջիկ է մահացել։ NEWS.am-ի հետ զրույցում բժշկական կենտրոնից հայտնեցին, որ նորածինը 15 օր առաջ հիվանդանոց էր տեղափոխվել «Կատատրավմա, ծանր գլխուղեղային վնասվածք, կոմատոզ վիճակ» ախտորոշմամբ։
Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչությունից մեզ հետ զրույցում նշեցին, որ երեխայի մահվան մասին ահազանգը ստացվել է ժամը 22։50-ի սահմաններում։
Այս պահին փաստի առթիվ ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի հետաքննական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում։  Նշանակված է դատաբժշկական փորձաքննություն։

An eight-month-old girl died at Surb Astvatsamayr Medical Center yesterday. During a conversation with Armenian News-NEWS.am, the medical center reported that the newborn had been transferred to the medical center 15 days ago with a diagnosis of “Catatrauma, severe brain injury, comatose condition”.
The Department of Public Relations and Media of the Police of Armenia told Armenian News-NEWS.am that the alarm about the child’s death was received at around 10:50 p.m.
The inquest unit of the police station in Nor Nork District of Yerevan is currently preparing a report, and forensic medicine expert examination is designated.